Fiyat bilgilendirme sayfalarında kullanabileceğiniz taktikler

Fiyat bilgilendirme sayfalarında kullanabileceğiniz taktikler

Fiyat bilgilendirme sayfalarında kullanabileceğiniz taktikler

E-ticaret siteniz üzerindeki fiyat bilgilendirme sayfalarında bir takım çalışmalar yapmanız ve bu sayfaları hem tasarım hem de içerik olarak geliştirmeniz, bu sayfalar üzerinden elde edeceğiniz geri dönüşümleri de artırmanıza yardımcı olacaktır. Kullanıcıların satın alma kararlarını etkilemeniz bu noktada oldukça önemlidir. Bu kararları etkileyebilmek için de onları ikna edecek kozlarınızın olması gerekir.

Tasarımı sadeleştirin

Fiyatlandırma sayfalarınızda kullanıcıların kafasının karışmaması gerekir. Bu sebeple de bu sayfaların tasarımlarının mümkün olduğunca sade ve anlaşılır olması gerekir. Bu nedenle de sayfa üzerinde gereksiz içerikleri kaldırarak fiyat bilgilerini net bir şekilde gösterecek bir tasarıma yönelmeniz gerekir.

İçerik kolay anlaşılabilir olmalı

Fiyat sayfalarınızdaki içeriklerin kolay anlaşılabilmesi gerekir. Kullanıcılar tek bir bakışta hizmet ve ürününüzle ilgili bilgiyi alırken, ürünün fiyat bilgisini de kolay bir şekilde anlayabilmeliler. Bu sayfa üzerinde ürününüzün neler sunduğunu, ücretini ve ücret içinde nelerin dahil olduğunu (kargo ücreti, sigorta ya da garanti, ek aksesuarlar vb.) net bir şekilde belirtmeniz gerekir.

Ürünün yararlarını öne çıkartın

Kullanıcıların satın alma kararlarını etkileyebilmek için ürünlerinizin yararlarını ve tüketicilerin hangi sorunlarını çözdüğü üzerine de yoğunlaşabilirsiniz. Böylelikle kullanıcılar bu sayfalar üzerinde bu ürünü satın aldıklarında kendilerine ne gibi katkı sağlayacaklarını ve hangi sorunlarının çözüleceğini görebilirler.

Aciliyet ve bir şeyleri kaçırma hissini vurgulayın

Hızlı bir şekilde geri dönüşümler elde edebilmek için fiyatlandırma sayfalarınızda aciliyet ve bir şeyleri kaçırma (FOMO) hissiyatını da vurgulayarak öne çıkarmanız gerekir. Bunları yapmak için:

  • Zaman limitli fırsatlar sunmak
  • Limitli stok sayıları göstermek
  • Doğru ve dikkat çekici renkleri kullanın
  • Bu ürünü satın alan kullanıcıların sayısını paylaşın
  • Belli bir zaman içinde alışveriş yapılması durumunda ek bir fırsat önerileri sunun.

Güvenlik unsurlarını öne çıkartın

E-ticarette kullanıcıların çekindikleri konulardan biri de sitelere güvenmek oluyor. Kullanıcıların siteniz üzerinden güvenle alışveriş yapabileceklerini göstermeniz de onların satın alma kararlarını etkileyecek faktörler arasında yer alıyor. Sitenizi HTTPS’e taşıyarak, tarayıcı üzerinde sitenin güvenli olduğunu gösterebilir, SSL sertifika bilgilerinizi paylaşabilir, 3D güvenlik ödeme sistemlerinizi ve iletişim bilgilerinizi detaylı bir şekilde göstererek sitenizden güvenli bir şekilde alışveriş yapılabileceğini kullanıcılara gösterebilirsiniz.

Eyleme çağrı butonlarınız dikkat çekici olsun

Eyleme çağrı (CTA) butonlarınızın da dikkat çekici olması gerekir. Kullanıcıları ürünü sepete eklemeye yönlendirmek için bu butonların önemi büyüktür. Bu butonları öne çıkartmak için arkaplanla zıtlık oluşturacak renkler kullanabilir ve bu butonlardaki metinlerinizi dikkat çekici bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Karşılaştırma yapmaya izin verin

Siteniz üzerinde ürün karşılaştırmaları yapılması için bir seçenek sunuyor olmanız da önemlidir. Benzer veya farklı kategorilerdeki ürünlerin karşılaştırılması, kullanıcıların daha hızlı ve kolay bir şekilde karar vermelerini sağlar. Bu sebeple de birden fazla ürünün yan yana karşılaştırılabildiği bir özellik sunmanız ve kullanıcıları buna yönlendirmeniz geri dönüşümlerinizi artırma konusunda yardımcı olacaktır.

Canlı destek hizmeti sunun

Özellikle ürün fiyatlarının görüntülendiği sayfalarda tetiklenecek canlı destek sistemleri de kullanamaya yönelebilirsiniz. Bu sayfalar üzerinde kullanıcılar kararsız kalabilir ya da ürünler hakkında daha detaylı bilgiler almak isteyebilirler. Bu noktada satış kaçırmamak ve tüketicilere hızlı bir şekilde yanıt sağlayabilmek için canlı destek sistemlerinden yararlanabilirsiniz.